Vaření dle TCM

 

Zatím se konalo vaření předvánoční (viz. dole), ale protože se líbilo a ozývají se další zájemci, bude nejspíš bývat vaření dle TCM pro každé roční období.
 

Jarní vaření

Společně uvaříme a ochutnáme několik variant jarních snídaní, obědů, večeří a k tomu něco na mlsání. Budeme používat jarní suroviny a hodně zeleniny, zato maso, tuky a mléčné výrobky omezíme. Jarní strava by totiž měla být odlehčená a měla by pročistit tělo po náročnější zimní stravě. Teorie moc nečekejte, budeme hlavně vařit, chutnat a při tom si něco o uvařených jídlech a použitých surovinách řekneme. 

O kurz je velký zájem a kapacita je omezená, tak pokud už teď víte, že byste se chtěli účastnit, dejte mi vědět na mudr.urikova@gmail.com, ať Vám mohu rezervovat místo.

 
 
VAŘENÍ DLE TCM 

A je to tady - vyslyšela jsem požadavky na kurz vaření dle TCM a mám zajištěnou kuchyň na 13.12. - v univerzitním kampusu v Brně, plně vybavená kuchyň s 4 pracovišti.

Uvaříme si několik variant snídaní, polévek, obědů a protože je termín předvánoční, zahrnu i "zdravější" varianty štedrovečerního menu a vánočního cukroví. Všechno vzájemně ochutnáme a pokud něco zbude, odnesete si to domů.;)

 
Program:
Dostanete materiály s recepty a nejdřív si společně recepty projdeme, řekneme si něco k jejich přípravě a o účinku jídel, která si uvaříme. Pak si recepty rozdělíme a dáme se do práce.
Každý uvaří jednu variantu snídaně a tyto varianty ochutnáme "na svačinu", abychom u vaření neměli hlad.;)
Poté nejspíš každý připraví jednu variantu polévky, případně budeme pracovat ve dvojicích - podle Vaší zručnosti a zkušeností. Připravíme si také 2 varianty kapra, 2 varianty salátu na štedrovečerní večeři a nějaký "obyčejný" oběd - podle počtu účastníků zvolím i množství receptů.
Po obědě se pustíme do přípravy těst a pečení cukroví, pro každého jeden až dva druhy podle obtížnosti. A abychom nejeli domů přeslazení, tak si uděláme ještě slanou večeři.
 
Cena: 2000Kč
 
S sebou: něco na psaní, pohodlné oblečení, případně zástěru, přezůvky, krabičky na jídlo, které uvaříme. Krabiček si vezměte více, hodně si toho odneseme domů.
 
Přihlášky a případné požadavky na recepty a dotazy posílejte na mudr.urikova@gmail.com. Kapacita kurzu je omezená.