Služby

 

Vlevo uvedené metody Vám mohu doporučit k ovlivnění Vašeho zdraví.
 
Základem pro zlepšení kondice většiny mých klientů je výuka metod tradiční čínské medicíny pro jejich osobní použití - akupresura, baňkování, moxování a úprava stravy a životního stylu podle zásad tradiční čínské medicíny, případně bylinná léčba. Nejvhodnější metodu volím na základě společného pohovoru a stavu pulzu a jazyka.
 
U některých stavů a klientů je vhodné přidat i další metody. Těmi jsou Bachovy květy pro úpravu psychického rozpoložení a SIAB (specifická imunomodulační autobioterapie) pro nemoci, u kterých hraje hlavní roli porušená imunita - atopický ekzém, astma, imunodeficity, autoimunitní onemocnění a další.
 
 
 
Kromě poradenství ale také vyučuji a pořádám kurzy.
Většina kurzů jsou teoreticko-praktické kurzy související s čínskou medicínou:
Moxování
Baňkování
Aurikuloterapie
Strava dle TČM.
Čistě teoretické kurzy: 
Anatomie a fyziologie pro ty, kteří by chtěli léčit tradiční čínskou medicínou nebo jinými metodami a nemají pro to teoretické základy týkající se skladby těla, uložení orgánů, jejich souvislostí a funkcí. Ale nejen pro ně, kurz je vhodný pro každého, kdo by si chtěl zopakovat nebo rozšířit své vzdělání o lidském těle.
Kurz meridiánů (akupunkturních drah), ve kterém se ve dvou dnech dozvíte vše o dráhách a jednotlivých bodech, co se jen za dva dny dá stihnout. Mimo jiné logické souvislosti a pomůcky k zapamatování drah a anatomický podklad bodů.
Čistě praktické kurzy:
Vaření podle tradiční čínské medicíny - pořádám jej pro jednotlivá roční období. 
Diagnostika podle pulzu a jazyka pro začátečníky.