Bachovy květy

 

Bachovy květy jsou velmi populární zejména ve Velké Británii, místě svého vzniku. Jedná se o léčbu výtažky z 38 květů, které, buďto samotné anebo namíchané několik květových výtažků do jedné lahvičky, mají velmi silné a přesto nesmírně jemné a bezpečné účinky zejména na psychiku a tzv. psychosomatická onemocnění (kdy například pacient vlivem stresu dostane astmatický záchvat nebo se mu ve zkouškovém období zhorší atopický ekzém, či si dlouhodobým rozčilováním zakládá na onemocnění žlučníku nebo žaludeční vředy).

Zakladatelem této metody je Dr. Bach, anglický lékař, který působil ve Velké Británii ve 20.-30. letech 20. století. Bachovy květové esence působí velmi jemně a harmonizačně, upravují především psychiku a proto se dají velmi dobře využít především u různých duševních problémů u dětí (hyperaktivita, poruchy učení, problémy se spánkem, přílišná ostýchavost nebo naopak přílišná snaha „omotat si rodinu kolem prstu“…) i dospělých (přepracování, dlouhodobý stress, deprese, úzkosti a další). Jako jedinečné se ukazují v přípravě žen na těhotenství a IVF. 

Jelikož nemají vůbec žádné vedlejší účinky ani kontraindikace, mohou je bez obav užívat i těhotné a kojící ženy stejně jako malá miminka. 

Bachovy květové esence se užívají velmi jednoduše a pohodlně ve formě kapek, nejčastěji 4 kapky 4x denně. Další podrobnosti se můžete dozvědět zde, kde je možné i vybrat kombinaci přímo na míru a kapičky objednat.