Aurikuloterapie

 

Aurikuloterapie je metoda ovlivňování bodů na ušním boltci, na němž se promítá celé lidské tělo. Na uchu tak vzniká mapa jednotlivých orgánových systémů, kterou můžeme cíleně využít jak léčebně, tak diagnosticky. Mapa obsahuje množství bodů, na jejichž identifikaci se podílel především francouzský lékař Nogier, který celý systém důkladně prozkoumal a zdokonalil. Diagnostiku provádíme tlakem pomocí jednoduchého pátradla na předpokládané problémové body, vyvolaná bolest je signálem problému. Léčebně je pak možné body ovlivňovat akupresurou (nalepením semínek nebo magnetických kuliček na náplasti)), akupunkturou nebo laserem.

Tato metoda svou jednoduchostí představuje unikátní možnost, jak zvládnout problémy našeho těla i pomoci našim blízkým. Je vhodná na doplnění běžné praxe lékařů, masérů i terapeutů nejenom tradiční čínské medicíny. Tím, že pracujeme pouze na ušním boltci, je metoda lehce přístupná i komukoliv bez medicínského vzdělání, je zde minimální riziko komplikací nebo neúspěchu a výhodou je možnost ovlivnění bodů bez nutnosti použití jehel neboli porušení integrity kůže.

Metoda nachází využití u širokého spektra potíží od problémů jako je boj s nadváhou, alergie, odvykání kouření, stres až po bolesti zad, ovlivňování hladiny hormonů, nemoci dýchacích cest včetně běžných nachlazení, zažívacího traktu, urogenitálního systému (včetně možnosti terapie neplodnosti) i těžce řešitelných chronických bolestí.

Obsah kurzu:

- trochu teorie nutné pro praktikování aurikuloterapie - kdy a jak je vhodné metodu použít

- mapa bodů na ušním boltci - jednotlivé orgánové systémy + speciální skupiny bodů (psychika, alergie, mistrovské body, aj.)

- diagnostika – vyhledávání bodů aneb jak se na uchu neztratit

- terapie – praktický nácvik ovlivňování akupunkturních bodů

- střídání teoretických a praktických bloků - v každém dni jsou obsaženy 2 praktické části, ve kterých budete hledat a ovlivňovat body

 

 

Termíny:

Vždy sobota 9-18h a neděle 9-16h nebo oba dva dny 9-17h.

Od podzimu 2019 jsem na mateřské, takže v současnosti nemám termíny naplánovány. Pokud byste měli o kurz zájem, zkuste mě kontaktovat. Pokud by se sešla menší skupina, mohu vypsat termín, nejdříve ovšem na podzim 2020.

 

Místo konání:

Lukov, Zlín, Brno

 

Cena kurzu:

2600Kč/os.

Po dokončení kurzu získáte certifikát o jeho absolvování.

 

 

Přihlášky posílejte na mudr.urikova@gmail.com.