Baňkování

 

Baňkování je metoda ovlivňování zdraví a energie člověka, která se dá použít preventivně i léčebně. Jedná se o přikládání baněk na různé části těla. Vždy je třeba v baňce vytvořit podtlak, aby baňka na těle držela. Nejlepší metodou je přikládání baněk na akupunkturní body podle pravidel tradiční čínské medicíny. Tak můžeme ovlivňovat jednotlivé orgány v těle, proudění a množství energie v těle a rozpouštět blokády – takže slovy západní medicíny ovlivňovat nemoci pohybového aparátu, dýchacího traktu, trávicího traktu, gynekologické a neurologické nemoci a v neposlední řadě také zlepšovat stav imunity. Použitím baněk tedy můžete léčit záněty, bolesti a jiné potíže i bez použití léků a bez jejich nežádoucích účinků – a to sami na sobě nebo můžete ulevovat od potíží svých známých a klientů.

 Západní medicína vysvětluje účinek baňkování jen „efektem škrtidla“ – na určitém okrsku kůže omezíme baňkou proudění krve a to se pak reflexně odrazí na nějakém vnitřním orgánu. Toto vysvětlení je ale nedostatečné. Komplexnější vysvětlení nabízí teorie tradiční čínské medicíny, takže se na kurzu nějaké základy z tohoto širokého oboru naučíme.

Typy baněk: Tradičně se používaly baňky skleněné a podtlak se vytvářel pomocí hořícího svitku vaty namočeného v lihu, tzv. ohňové baňkování. V dnešní době existují i jednodušší způsoby. Je možné použít baňky silikonové a gumové, které stačí jen zmáčknout a přiložit na naolejovaný okrsek kůže a také baňky plastové, které se na tělo přisávají jednoduchou ruční pumpičkou. Na kurzu budete mít k dispozici několik typů baněk, abyste si mohli různé způsoby vyzkoušet.

Co se naučíme?

-          Vysvětlíme si, jak baňkování působí

-          Naučíme se, jaké typy baněk je vhodné použít pro různé metody baňkování

-          Jak dlouho a jak silně nechat baňku přisát

-          Kam vůbec baňky dát pro konkrétní potíže

-          Indikace a kontraindikace baňkování

-          Základy teorie tradiční čínské medicíny

-          Průběh akupunkturních drah a nejdůležitější akupunkturní body

 

Termíny:

Momentální kurz neplánuji. Využíjte ale ONLINE KURZ Baňkování pro začátečníky mudr-urikova.com/detail-produktu/kurz11-bankovani-pro-zacatecniky, tam se naučíte vše potřebné, pokud si budete chtít rozšířit znalosti, připravuji také kurz Baňkování pro pokročilé.

Vždy sobota 9-18h a neděle 9-17h. Každý den obsahuje 2 hod praxe.

Od podzimu 2019 jsem na mateřské, takže v současnosti nemám termíny naplánovány. Pokud byste měli o kurz zájem, zkuste mě kontaktovat. Pokud by se sešla menší skupina, mohu vypsat termín, nejdříve ovšem na podzim 2020.

 

Místo konání: Lukov, Zlín, Brno¨

 

Přihlášky:

Posílejte na mudr.urikova@gmail.com.