Strava dle TCM

 

 
 

KURZ STRAVOVÁNÍ DLE ZÁSAD TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY - VÝŽIVA DLE TČM I

Netradiční kurz stravování dle zásad čínské medicíny představuje unikátní možnost poznat principy stravování dle učení tradiční čínské medicíny a naučit se i jejich použití v každodenním životě. Princip učení tradiční čínské medicíny o výživě a stravování vychází z pochopení existence základní energie čchi, vzájemných energetických vztahů mezi jednotlivými orgány, ze systému pěti elementů a vzájemné harmonie protikladů Jin a Jang. Toto učení o jídle ukazuje jak jednoduše pozitivně ovlivnit vařením doma zdraví celé rodiny a jak důležité je přizpůsobit stravování individuálně každému jedinci vzhledem k jeho aktuálnímu stavu, nemocem, ale též ročnímu období nebo okolí, ve kterém žije. Poznání principu stravování dle tradiční čínské medicíny poskytuje úžasnou možnost jak jednoduše posílit své zdraví a předcházet tak nemocem, ale též možnosti jak cíleně a účelně zasáhnout již v průběhu nemoci. Absolventi tohoto kurzu získají nejen teoretické znalosti o stravování dle zásad tradiční čínské medicíny, ale i praktické ukázky a příklady použití v praxi. Dozví se především, jak získané poznatky a principy stravování jednoduše uplatnit v našem regionu a s běžně dostupnými a denně používanými potravinami a též jak jídlo, které jí a vaří, působí na jejich zdraví. „Udržte si plné zdraví a uzdravujte se jen s pomocí jídla, jde to.“

 

KURZ VÝŽIVY DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY II

Vážení přátelé,

na základě mnoha dotazů a přání se uskuteční pokračovací kurz – Výživa dle tradiční čínské medicíny I. První kurz Výživy dle TČM zaznamenal mnoho ohlasů, ale přinesl i hodně dalších dotazů a námětů. Právě na ty a mnohé další Vám odpoví tento navazující kurz.

 

Na kurzu se dozvíte:

-          Jak jídlo ovlivňuje naše tělo

-          Jak jídlo ovlivňuje proudění čchi v našem tělě

-          Jak působí jídlo vzhledem k jednotlivým elementům

-          Jaká je příslušnost ingrediencí k jednotlivým elementům

-          Jaká je vhodná strava pro těhotné, kojící, děti a na hubnutí

-          Jak můžeme stravou ovlivnit nejčastější nemoci

-          Konkrétní recepty pro časté potíže a nemoci

-          Celkové působení jídla s ohledem na chuť, barvu a teplotu

-          Bude i prostor pro Vaše dotazy a náměty, které můžete zasílat na email mudr.urikova@gmail.com i předem

 

Místo konání: Lukov, Zlín, Brno

 

Datum konání:

Vždy sobota 9-18h a neděle 9-15h.

Od podzimu 2019 jsem na mateřské, takže v současnosti nemám termíny naplánovány. Pokud byste měli o kurz zájem, zkuste mě kontaktovat. Pokud by se sešla menší skupina, mohu vypsat termín, nejdříve ovšem na podzim 2020.

 

Přihlašování:  mudr.urikova@gmail.com

 

Kurz Výživy dle TČM II je určen především pro absolventy Výživy dle TČM I, pro absolventy, kteří mají základy výživy z jiných studií nebo alespoň základy ze studia TČM. Je možné navázat přímo na kurz Výživy dle TČM I, který proběhne o den dříve.